Hakiki Deri Erkek Kemer

Hakiki Deri Erkek Kemer
Deri Kemer, Erkek Kemer, Erkek Kemer Modelleri 4 Mayıs 2017 1744 defa okundu 0 yorum

Kemer; adam giyiminin tamamlayıcı elementi
Erkeklerlerin bayanlar civarı kullanabilecekleri aksesuar alternatifleri pek değildir. Erkeklerin kombinlerini şıklaştırdıkları ve en bir sürü kullandıkları aksesuarları kemerleridir. Bu aksesuarların seçiminde dikkat edilmesi gerekli durumda olan klasikleşmiş belli kaidelerin yanında bireyin tarzının ne türlü meydana geldiği da bir sürü mühimdir. Seçilen kemerin materyali, kemer tokasının ayrıntıları, rengi ya da boyu tercihlere yönelik şekillenebilir. Kişi kendini ne türlü huzurlu anlam ediyorsa öyle görünerek huzurlu edecektir. Mühim durumda olan kombin içerisinde bulunan bütünlük ve uyumu gerçek kurabilmektir.
Erkeklerin kemer kullanılanma alışkanlıklarını genellikle 2 gerek şekillendirmektedir; biri bir sürü temel ve hepimizin bildiği benzeri pantolonun düşmesini önelemek başka bir deyişle işlevsel bir gerek ile kemerin bele takılması. Öbür bir gerek ise kombinlerin sihirli dokunuşu başka bir deyişle tamamlayıcısı olarak kullanılması.
Her 2 biçimde de akılda kalması için altını çizmek gerekir ki; en mühim detay bütünlüğü ve uyumu gerçek olarak sağlayabilmektir.


Kemer ve ayakkabı benzer renkte mi olmalı?
Genel olarak düşünüldüğünde bu problemin yanıtı evet olarak verilebilir. Fakat istisnai vaziyetlerde zevke güveniliyorsa, gerçek nitelik kombinleri kurulabiliyorsa ne sebeple olmasın elbette ki kullanılabilir.
Öncelikle adam kombinlerinde tercih edilmesi tavsiye edilen kemer renklerine bir göz atmak gerekirse;
Siyahın altına kara ayakkabı ve kara kemerler; lacivertin takımın altına kara, lacivert ve taba renklerinde ayakkabılar giyilebilir ve benzer rekte uyumlu kemerler bu tip komboların tamamlayıcılarıdır. Füme rengi ile kara ve koyu kahve ayakkabı ve tekrardan benzer renklerde kemer takılması uyumlu olabilir. Açık mavi renginde ise kullanılabilir kemer renkleri kara, kahve ve taba rengi ve tekrardan benzer renkte ayakkabılar; açık gri rengi takım için kara, kahve ve taba renkleri kemerler ve ayakkabılar tercih edilmesi en uyumlu olabilecek, malum nitelik kombinasyonlarıdır.
Ayakkabılar ve kemerler benzer materyallerden olsa bile(örneğin hakiki deri) ne yapılırsa yapılsın o kombinasyonun kurtarılamayacağı renkler uyumsuzlukları vardır. Bu renkler birbirleri ile yanyana gelmemelidir nedeni ise birbirleri ile giyilmeleri tamamıyla uyumsuz bir görüntüyü eşliğinde getirecektir. Örneğin kara takım elbiseye lacivert göze hiç güzel iştirak eden bir kombinasyon olmayacaktır. Kara bazı kıyafet ile kahverengi kemer de birlikteliği bir sürü kaldıramayan renklerdir.
Göbekli erkekler hepten şişman görünmemek için göbeğin altında ya da üstünde kemer takmamaya itina göstermelidir. Göbeğin tam ortasına takılan bir parça, düz, deri kemerler bu beden tipine sahip erkekler için uyumlu olacaktır. Bununla Beraber bir sürü kocaman ayrıntılı tokalar, kıyafet ile ters rengarenk fazlasıyla değinen kemerler tekrardan şişman erkeklerin kamufle etmesi gerekli durumda olan göbeklerini ön tasarıya çıkacaktır.
Özellikle adam spor kıyafetlerinde bu klasikleşmiş ayakkabı, kemer eşleşmesi bozulabilir. Kemerin rengi pantolon ile benzer nitelik tonunda olup, beldeki şerit yok edilebilir. Çeşitli bir nitelik ile beden bölünmediğinden bireyin boyunu daha uzunca gösterecektir. Daha da cessur, trend sahibi erkekler, nitelik seçeneklerini arttırabilir, çeşitlendirebilirler. İşin içinde kemer varsa bilhassa gömlek pantolon içerisine sokulduğundan gömleğe uyumlu alternatiflerde kendini anlam faktörün hayret verici olacağı bir görünüm sağlayacaktır. Fakat hatırlamakta yarar var ki o nitelik uyumunu sağlamak fazla yüksek trend zevki gerektirir. Trend konusuna takın takipçi olamayan erkekler nitelik ile ilgili haber sahibi olabilmek için bakılabilecek en gerçek yeri referans alabilirler; tabiatı. Tabiatta birbirine uyumlu durumda olan renkler daima biraradadır, bu konuyla alakalı gözlemci olmak bile “hangi nitelik hangi rengin tamamlayıcısıdır?” sualinin cevabına ulaşmaya kolayca destekçi olabilmektedir.Kemer alternatifleri içinde süet ve deri olanlar bilhassa kombinlerin dekoratif ve kaliteyi yansıtan tercihleridir. Hakiki deri sağlamlığı ve uzunca ömürlülüğünden ötürü bilhassa klasik renklerde avantajlıdır. Hakiki deri edinilen kara bir kemer giyim tercihi her halükarda joker bir parça olarak erkeklerin dolaplarının popüler aksesuarlarından olacaktır.
Klasik giyimin vazgeçilmezi deridir. Deri kösele bir ayakkabı takım elbisenin tamamlayıcısıdır, çeşitli alternatifler de günümüzde kullanılmaktadır fakat adı üstünde klasik kurallar ve kaideler değişmezler. Kalitenin adresi tüm trend akımlarında daima deri olmuştur. Takım kıyafet ile kalın olmayan ince kemerler elegant bir görüntü sağlayacaktır. Zaten takım kıyafet pantolonlarının britleri de çoğunlukla bir sürü kalın kemerlere uyumlu tasarlanmamaktadır. Sadece takım kıyafet kumaşları için değil de bir giyilen kumaş, keten pantolonlar için en uyumlu durumda olan kemerler hakiki deri ince kemerlerdir; tekrardan örgü görünümlü ince kemerler de güzel duracaktır. Çeşitli tokalı kombinler görüntüyü eğlenceli ve çeşitli hale getirebilecek ayrıntılar olacaktır. Koyu yeşil kadife bir ceket ile kahverengi bir pantolon vintage görünümlü oksitlenmiş tokası durumda olan kahverengi bir kemerle beraber kombinlendiğinde bir sürü dekoratif bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Benzer tonlarda yelekle de bu parçaları biraraya getirebilen kişi hangi ortama girilse gözleri ve ilgiliyi üzerine toplayacaktır.
Süet kemerlerle de blazer ceketlerde beraber takıldığında muhteşem bir uyum sağlanabilir. Lacivert blazer ceket, açık mavi gömlek, krem rengi ya da beyaz bir pantolon kahverengi tokalı süet kemer ve tekrardan kahverengi bir loafer ayakkabı da, cool, erkeksi ve uyumlu bir kombinasyona örnek olabilmektedir.
Jean pantolonlar ile tercih nedeni olarak kalın kemerler takılabilmektedir. Öbür kumaş pantolonlardansa kesimi uyumlu durumda olan jean pantolon kalın aksesuar silebilir. Süet ince kemerler ise bu spor şıklığın gerçek tamamlayıcıları olabilmektedir. Hakiki deri, süet örgü kemerler de kullanılması alternatifleri içinde kurtarıcı ve havalı parçalardır. Bununla Beraber anımsatmakta yarar var ki slim fit, kısa paçalı bir jean ile de kalın kemer takılmamalıdır; bütünlükte fit parçalar kullanıp kalın bir ayrıntıyı vücudun tam ortasına bırakmak hiç de güzel durmayacaktır.
Şortlar ve kapriler için de örgü ya da düz ince kemerler şeçenekler içinde tekrardan en stil görünümü verecek yaz için en trend yaklaşımlardandır.
Rugan kemerin olmazsa olmazı rugan ayakkabıdır. Bu tercih olması gerektiği kadar parlaktır ve günlük hayatta tercih edilmesi risklidir. Rugan ayakkabının çoğunlukla smokin altına giyilmesi gerektiğinden tekrardan rugan kemer de bu kombinasyonun yüzdeyüz tamamlayıcısıdır.
Kemer, ayakkabı, cüzgan, saat kayışı; kaliteyi yansıtan, bütünlükte uyumu göz dolduran detaylardır. Kalabalıklar arasından dikkat çekmek için son olarak verdiğimiz bu ayrıntıları da düşünerek dolabımızdaki parçaları ve oluşturduğumuz kombinasyonlarımızı tekrar gözden geçirebiliriz.

Yorumlar

Yorum Yapmak İster misiniz?